Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Головна » Архів матеріалів
Перший день літнього клубу “Переможці” у Веселівській гімназії! 
Сьогодні 2 червня ми урочисто відкрили літній клуб, який цього року носить символічну назву “Переможці” — на честь наших незламних воїнів, які щодня боронять Україну.  
День був наповнений позитивом, знайомствами, командною роботою, творчістю та щирими усмішками дітей. Вже з першого дня відчувається сила єдності та натхнення!
Особливо зворушливим моментом стало те, що до нас із фронту було передано бойовий прапор 155-ї окремої механізованої бригади ЗСУ від Санчика Віктора Павловича. Цей прапор — не просто тканина, а жива історія мужності, подяки та надії. Він став символом клубу і об’єднав усіх присутніх навколо спільної мети — Перемоги!  
Дякуємо нашим захисникам за силу і віру. Ми — Переможці, бо з нами правда, з нами Україна!







|
Побудова безбар’єрного суспільства — це про рівність, гідність, прийняття та взаємну повагу. Українське суспільство потребує підтримки кожного громадянина, зокрема тих, хто має фізичні, ментальні або інші особливості. Формування толерантного середовища повинно починатися ще з дитинства.
У Веселівській гімназії з 19 по 23 травня 2025 року було проведено низку заходів, присвячених Національному тижню безбар’єрності. Метою цих активностей було виховання у здобувачів освіти поваги до прав людини, розвиток емпатії, толерантності, а також ознайомлення з поняттям безбар’єрності в різних її проявах — фізичній, емоційній, громадянсько-соціальній, інформаційній та економічній.
Класними керівниками були проведені заходи спрямовані на формування базових знань щодо безбар’єрності, її важливості в житті кожної людини, незалежно від статі, віку та інших життєвих обставин. Педагогом-організатором для здобувачів освіти 5-9 класів були проведені поглиблені бесіди щодо важливості безбар’єрності, інклюзивності, толерантності, недискримінації та тощо. Для своїх заходів класні керівники та педагог-організатор залучили матеріали із інформаційної платформи “Ти як?: Програма ментального здоров’я”. Усі проведені заходи були виконані усі рекомендації з листа Міністерства освіти та науки №1980/01-10/2-25 від 20.05.2025.








|
Від початку існування радянський тоталітарний режим здійснював на території України масові репресії. Мільйони людей були знищені або депортовані до Сибіру й Центральної Азії. Найстрашніших масштабів переслідування набули за часів сталіна: Голодомор, Великий терор, операція «Вісла», депортація кримськотатарського народу — всі ці злочини мають спільне коріння в репресивній політиці радянської держави, спрямованій на придушення національної ідентичності та свободи.
19 травня у Веселівській гімназії були проведені заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Ми повинні пам’ятати: без правди про минуле неможливо побудувати гідне майбутнє. Усвідомлення історичних трагедій — запорука сильної, свідомої та відповідальної нації.




|
День вишиванки — це свято, яке об’єднує українців у всьому світі. Воно нагадує нам про наше коріння, традиції та зв’язок поколінь. Вишиванка — не просто елемент одягу, а символ культури, сили та краси українського народу.
15 травня у Веселівській гімназії відбулися святкові заходи до Дня вишиванки.
Здобувачі освіти та педагогічний колектив долучилися до руханки-флешмоб "Вишиванку я вдягаю — перемогу наближаю", виготовили артінсталяцію, брали участь у вікторині "Цікаві факти про вишиванку".
Учні початкових класів долучилися до конкурсу виробів "Вишиванка очима дітей" та створювали яскраві тематичні малюнки.
Пам'ятаймо про важливість нашої культурної спадщини!
Шануймо своє!





























|
Сьогодні, 8 травня, вшановуємо День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Здобувачі освіти та працівники Веселівської гімназії спільно з представниками сільської ради, будинку культури, бібліотеки, дитячого садочка та небайдужими односельчанами брали участь у заходах, присвячених увічненню пам’яті загиблих Героїв. Була проведена лінійка Пам’яті, де учасники дізналися про трагічну сторінку в історії світу, України та нашого села.
Старостою, Тетяною Торлупою, були пригадані імена усіх загиблих захисників у Другій світовій війні, а також ветеранів, що не дожили до наших днів. Протоієрей Мирон разом із церковним хором відправив панахиду біля пам’ятника нашим полеглим землякам.
Одним із важливих кроків у вшануванні подвигу українських воїнів стало покладання квітів до пам’ятника полеглим землякам у Другій світовій війні та до могил наших сучасних Героїв - Семенова С. В. та Карпюка Р. В.
Пам’ять про минуле — наш обов’язок перед майбутніми поколіннями українців. Вивчайте історію, цінуйте подвиг предків і долучайтеся до подій, що зберігають культурну й національну пам’ять України.
Пам’ятаємо — перемагаємо!



















|
Російські спецслужби використовують різноманітні методи для вербування українських дітей, намагаючись дестабілізувати ситуацію в країні. Серед найпоширеніших способів — залучення підлітків через психологічний тиск, маніпуляції та фінансові винагороди. Найчастіше на звʼязок виходять через соціальні мережі та месенджери, зокрема телеграм-канали. Ворог пропонує легкий заробіток за виконання простих завдань — від малювання графіті та розклеювання листівок до більш серйозних злочинів, як-от: підпалів автомобілів військових, трансформаторних підстанцій та відділень пошти.
Важливо пам'ятати: пильність та відкрите спілкування з дітьми є ключовими умовами у запобіганні їхньому вербуванню.
У межах спільної програми «Безпечна школа», яку реалізовують Міністерство освіти і науки та Міністерство внутрішніх справ, розроблено рекомендації для батьків та освітян, щоб уберегти підлітків від вербування ворогом.
Ознаки, на які варто звернути увагу:
- Фінанси і майно: у дитини з’явилися дорогі речі, гаджети або кошти, походження яких вона не може пояснити.
- Зміни в поведінці: дитина раптово стала замкнутою, проводить більше часу в соціальних мережах, уникає розмов з дорослими про своє онлайн-життя.
- Інтереси: зʼявляється раптова зацікавленість військовою справою, політикою, критичною інфраструктурою.
- Зв’язки: нові знайомі, які можуть підштовхнути до протиправних дій.
- Розмови про заробіток: віра в «легкі гроші» через інтернет або незнайомих осіб.
Рекомендації батькам:
- Контроль і спостереження: будьте уважними до того, як дитина проводить час в інтернеті, у яких месенджерах та соціальних мережах спілкується, цікавтеся її новими знайомствами, особливо онлайн.
- Відкрите спілкування: підтримуйте довірливі стосунки з дитиною, цікавтеся її захопленнями та колом спілкування, щоб вчасно помітити загрози
- Фінансова грамотність: пояснюйте, що «легкі гроші» часто є обманом і можуть мати серйозні наслідки. А участь у протиправній діяльності завжди тягне за собою покарання, зокрема — позбавлення волі.
- Цифрова безпека: навчайте дитину бути обережною в соціальних мережах, не публікувати особисту інформацію, використовувати налаштування приватності та уникати контактів з незнайомими людьми. Навчайте розпізнавати фейки та маніпуляції.
- Правова обізнаність: розповідайте про відповідальність за злочини, зокрема в умовах воєнного стану. Наголошуйте, що за диверсію (ст. 113 Кримінального кодексу України) передбачено суворе покарання – до 15 років позбавлення волі або довічне увʼязнення. Окрім цього, відповідальність можуть нести й батьки.
- Розпізнавання маніпуляцій: розкажіть дитині про поняття вербування та пов'язані з ним ризики. Пояснюйте, яка інформація є секретною та які наслідки її розголошення можуть бути. Навчайте критично ставитися до пропозицій швидкого збагачення та виконання «простих» завдань.
Рекомендації освітянам:
- Інформаційна безпека: проводьте заняття з медіаграмотності, критичного мислення, безпечної поведінки в соціальних мережах та месенжерах.
- Запобігання вербуванню: інформуйте учнів про методи вербування, ризики, правові наслідки за диверсійну діяльність. Говоріть про вразливість підлітків до маніпуляцій через бажання фінансової незалежності.
- Патріотичне виховання: формуйте в дітей ціннісні орієнтири, національну свідомість та відповідальність за свої вчинки.
- Спостереження та реагування: звертайте увагу на зміни в поведінці учнів, підозрілі знайомства та появу коштів або нових речей без пояснення.
- Довіра та підтримка: створюйте безпечний простір, де учні можуть вільно повідомляти про будь-які підозрілі ситуації або пропозиції.
- Взаємодія з батьками та правоохоронцями: у разі виявлення ознак вербування — негайно інформуйте батьків та відповідні органи.
Довідково — про спільну програму МОН та МВС «Безпечна школа»
Від 2024 року в школах запроваджується експериментальний проєкт, який передбачає створення безпечних умов для навчання та перебування учасників освітнього процесу. Мета програми — створити комплексну систему захисту дітей у закладах освіти: від інфраструктури — побудови укриттів, протипожежної безпеки, тривожних кнопок і безпекових рамок — до впровадження діяльності офіцерів служби освітньої безпеки. На сьогодні до експериментального проєкту долучилися 580 шкіл.
Станом на березень 2025 року 1480 шкіл вже мають офіцерів СОБ. Це поліціянти, які пройшли ретельний відбір та спеціалізоване навчання — офіцери поглибили знання з вікової психології дітей різного шкільного віку, принципів інклюзивної освіти, відновлювальної комунікації, надання домедичної допомоги. Вони оперативно реагують на загрози, запобігають конфліктам, проводять тренінги для дітей і батьків, а також можуть підтримати дітей у кризових ситуаціях. Присутність офіцерів СОБ — це гарантія безпеки для дітей.
https://mon.gov.ua/news/yak-rozpiznaty-oznaky-verbuvannia-dytyny-rekomendatsii-batkam-i-osvitianam
|
У сучасному світі навички діяти в умовах надзвичайних ситуацій — життєво необхідні для кожної людини. Цивільний захист - це та система заходів, що дозволяє навчитись кожному основам поведінки в умовах небезпеки і врятувати своє життя.
1 травня у Веселівській гімназії відбувся День цивільного захисту. Здобувачі освіти повторили теоретичні матеріали про правила безпеки поводження в екстремальних умовах. У закладі були проведені тематичні квести, вікторини, спортивні змагання, футбольний матч, майстер-клас по "надяганню протигазу", конкурс малюнків на асфальті, під час яких вдосконались навички евакуації під час повітряної тривоги та перебування в укритті.
До нашої гімназії завітали представники Патрульної поліції Волинської області, які ознайомили учнів з основами цивільного захисту. Особливо детально розкрили теми, що стосуються реалій повномасштабного вторгнення (як поводити себе в укритті, правила евакуації з приміщень, як протидіяти російській пропаганді та загрозі вербування дітей з боку російських спецслужб). Захід сподобався дітям, особливо їх зацікавив інвентар, що привезли із собою представники патрульної поліції - шолом, бронежилет та щит.
Наприкінці були проведені підсумки Дня цивільного захисту.
Безпека - це найважливіша потреба людини, тому кожен має знати, як себе уберегти!



































|
26 квітня - день, що переповнений болем для українського народу та загальносвітової спільноти. Катастрофа на Чорнобильській АЕС є тим, що буде битися у дзвонах усіх прийдешніх поколінь українського народу. Це та ціна, яку світова спільнота заплатила за байдужість до загальнолюдських цінностей та поваги до природи.
Сьогодні у Будинку культури села Веселе було проведено екологічну годину «Чорнобиль не має минулого часу» до 39-й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. У заході взяли участь учасники освітнього процесу Веселівської гімназії, працівники Будинку культури та бібліотеки.
Для здобувачів освіти 1–4 класів було проведено окремий захід, присвячений трагедії на Чорнобильській АЕС.

















|
Безпека — одна з базових потреб кожної людини, особливо дитини. Протягом усього життя ми пізнаємо світ, а разом із ним — і його небезпеки. Саме тому одним із ключових завдань освіти є формування у здобувачів освіти навичок безпечної життєдіяльності.
У Веселівській гімназії з 14 по 18 квітня 2025 року пройшли заходи, присвячені питанням безпеки.
Класні керівники провели тематичні заняття у різних формах: вікторини, перегляд презентацій, обговорення відеоматеріалів, дискусії, години спілкування, інформаційні калейдоскопи.
Педагог-організатор оновив та доповнив інформаційно-довідкові куточки з безпеки життєдіяльності в приміщеннях гімназії.
Учителі предметів «Здоров’я, безпека та добробут» і «Основи здоров’я» разом з учнями відпрацювали практичні дії в умовах надзвичайних ситуацій, а також алгоритми надання першої допомоги потерпілим.
Такі заходи сприяють не лише підвищенню обізнаності, а й формуванню відповідального ставлення до власної безпеки та безпеки інших.





















|
17 квітня у Веселівській гімназії проходило загальногімназійне прибирання та облагородження території гімназії з нагоди прийдешнього Всеукраїнського Дня довкілля. Учні 5-9 класів, класні керівники, представники адміністрації та технічний персонал потрудились заради благої справи - чистоти та краси нашого закладу.
Спільними зусиллями навели лад на подвір’ї гімназії, упорядкували клумби й підготували територію до весни.
Дякуємо всім, хто долучився. Такі ініціативи формують відповідальне ставлення до довкілля та турботу про спільний простір.













|
|
Календар
« Липень 2025 » |
Пн |
Вт |
Ср |
Чт |
Пт |
Сб |
Нд |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
|